I kwartał roku 2021 korzystny dla Grupy CSL. W planach dalszy rozwój i ekspansja

2021-04-29

Grupa CSL mimo pandemii koronawirusa dynamicznie się rozwija. Ostatnie miesiące to zdobywanie nowych klientów, rozwijanie „zespołu Brexitowego” i specjalizowanie się w odprawach celnych z Wielką Brytanią oraz praca nad projektem CCIC Intermodal Depo Dunikowo oraz planem inwestycji w suchy terminal kontenerowy w Myszkowie.  – Pandemia koronawirusa dla gospodarki to trudny czas, branża TSL jednak strategicznie radzi sobie bardzo dobrze. Wszystko zależy od dynamiki działania, określenia pewnych priorytetów oraz wdrażaniu ich w życie. My działamy bardzo szybko – zarówno jeżeli chodzi o pracę zdalną jak i np. dalsze budowanie relacji z klientami. Nie pozwoliliśmy na to, by pandemia spowolniła tempo naszego działania, choć rzeczywiście istotnie zmodyfikowaliśmy system pracy i komunikacji – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz. I kwartał roku 2021 Grupa zamyka „na plusie” i zapowiada dalszą ekspansję oraz np. odmrażania sektora kultury, czyli Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźna.

Jak mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz I kwartał roku 2021 to czas realizacji dotychczasowej strategii grupy oraz dynamiczne reagowanie na sytuację rynkową zarówno w Polsce jak i Europie. Póki co branża TSL radzi sobie bardzo dobrze, a dynamiczne dopasowywanie się do trudnych czasów powoduje, że grupie CSL udaje się pozyskiwać nowych klientów np. w sektorze obrotu handlowego Europa-Wielka Brytania.

– Ostatnie miesiące były dla Grupy CSL dobrym czasem, ale nie chciałabym żebyśmy mówili o wielkich sukcesach i dynamicznych planach rozwoju w czasie, który przecież jest dla wielu przedsiębiorców być może najtrudniejszym etapem działalności. Pandemia jest z nami od ponad roku, jest nadal bardzo dużo niepewności. Rozmawiamy z wieloma importerami i eksporterami np. z branży gastronomicznej czy przetwórstwa rybnego i w tych sektorach nadal nie ma optymizmu. Pandemia jest więc czasem bardzo trudnym, wymagającym dynamicznych decyzji i pewnego ryzyka. Grupa CSL od początku założyła, że nawet jeżeli będzie ciężko to idziemy do przodu i realizujemy nasze plany. Efekt jest dobry, bo wielu klientów w szczycie pandemii mówiło do nas: dziękujemy, że jesteście i nas nie zostawiliście samych z wszystkimi procedurami itp.  Mieliśmy pewne obawy, ale okazały się na szczęście niezasadne. Zarówno rok 2020 jak i pierwszy kwartał roku 2021 zakończyliśmy z dobrymi wynikami– mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Grupa CSL szuka dla siebie wciąż nowych wyzwań: – Na pewno Brexit zamknął wiele drzwi i paradoksalnie wiele otworzył. Dla nas to szansa na zdobycie rynku obsługi celnej, a w przyszłości może nawet obsługi towarowej rynku handlu pomiędzy Wielką Brytanią, a Europą. Nasz „zespół brexitowy” jest wzmacniany o nowych ekspertów i mamy na koncie wiele sukcesów w tym zakresie. Rozwijamy także projekt CCIC Intermodal Depo Dunikowo, pracujemy nad jeszcze jedną inwestycją z zakresu terminali suchych. To jest przyszłość naszego działania – mówi Prezes Laura Hołowacz. Prezes Grupy CSL podkreśla, że ważna jest dywersyfikacja działalności, rozbudowany portfel branż i klientów oraz utrzymywanie z nimi dobrych relacji nawet w trudnych czasach. – Wygrywamy zwinnością, wiedzą, doświadczeniem i odwagą podejmowania nowych wyzwań – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Grupa CSL zapowiada także powrót do działania Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – wszystko zależy od luzowania restrykcji z powodu pandemii koronawirusa.  Planowana jest organizacja między innymi „Szwajowej niedzieli” w wersji online czy wydarzeń związanych z The Tall Ship Races 2021.